
Õppimise
tööriistad
Minu peamine arhetüüp on Uurija.
Ma armastan otsida, uurida, katsetada, kohandada ja juurutada erinevaid õppimise tööriistu, tehnikaid ja programme. Mulle meeldib viia läbi õppetegevusi dünaamiliselt – see loob kaasatuse nii mulle endale kui ka õppijatele.
Oma koolitustes kasutan mitmekesiseid meetodeid, arvestades osalejate erinevaid tajukanaleid ja mõtlemisviise. Töötan praktikale suunatud lähenemisega.

Interaktiivsed tööriistad
Interaktiivsed tööriistad aitavad mul muuta õppetöö elavaks ja kaasavaks. Kui osalejad ei ole pelgalt kuulajad, vaid kaasloojad ja suhtlejad, tekib neil rohkem energiat, huvi ja aktiivsust.
Näiteks Kahoot ja WordWall lisavad mängulisust, Genially toob materjalid ellu, Typeform muudab küsitlused justkui dialoogiks.
Sellised formaadid tugevdavad grupidünaamikat, loovad koostööruumi ja kaasatust — ka veebiõppes.

Autorluslik transformatsioonimäng
„9 sammu“
Meie autorimäng „9 sammu“ (kaasautor: S. Smirnova) on suurepärane treening aju jaoks, et mõelda kastist välja. See võimaldab ökoloogilisel viisil katsetada ja kogeda, milliseid muutusi võib tuua mõtlemise muutmine.
Mängu käigus proovid erinevaid stsenaariume, koged erinevaid emotsioone ning avastad endas isegi “kahjulikke” uskumusi, mis takistavad edasiliikumist.
„9 sammu“ on metafooriline mäng. Me teeme iga päev samme mingis suunas. See tähendab, et meil on alati valik:
– kuhu minna
– kuidas minna
– mis eesmärgiga
– ja millise meelestatusega
Meie mänguga on lihtne astuda teekonnale, mis viib mõtlemise muutuseni!

Diagnostika
Eelnev diagnostika võimaldab välja selgitada osalejate selged ootused juba enne koolituse algust. See aitab kujundada ja/või kohandada programmi vastavalt sihtrühma vajadustele, samuti koguda tagasisidet ja jälgida osalejate arengutulemusi.

Neurograafika
Olen neurografika spetsialist ja sertifitseeritud neurograafika coach. Minu jaoks on neurografika kui visuaalne keel, mis aitab struktureerida mõtteid, märgata tundeid ja kuulata oma keha.
Kuid tõeliselt hämmastavaid tulemusi näen siis, kui ühendan neurograafilise tehnika metafoorkaartide ja coaching’u võtetega. Milleks kohtuda kolm korda, kui saab oma küsimust analüüsida ja visualiseerida juba ühe sessiooni jooksul?

Interaktiivsed tahvlid ja programmid
Miro, Canva, Padleti, Wordwalli ja sarnaste tahvlite ning programmide kasutamine võimaldab kõigil osalejatel töötada rühmas samaaegselt, luua grupidünaamikat, läbi viia refleksiooni, koguda tagasisidet, visualiseerida õppematerjali ja koostada mind -kaarte.
.jpg)
Juhendid
Juhendid – see on struktuur ja lihtsus. Selline infoesituse formaat on kergesti mõistetav ja hästi vastuvõetav. Just see vorm andis nime ka minu esimesele raamatule – kohanemisjuhendile „Kuidas kohaneda, et mitte kurvastuda?"
Selles ühendan oma isikliku kogemuse soovitustega alustavatele töötajatele.
.jpg)
Coaching
Sertifitseeritud coach’ina kasutan seda meetodit, mis on edasiviiv ja tulemustele suunatud.
Coaching aitab inimesel avastada enda sees peituvat potentsiaali, mis viib teda eesmärkide saavutamisele.
Meetod töötab inimese oleviku ja tuleviku tasandil ning toetab enesehinnangu tõusu.
Kasutan coaching’ut nii individuaalsetes kui ka rühmaformaatides.

Metafoorkaardid
MAK on kuulunud minu tööriistakasti juba pikemat aega. Kasutan neid mitte ainult individuaalsetes nõustamistes, vaid ka rühmaseanssidel. Metafoorkaardid aitavad arendada abstraktset ja loovat mõtlemist, samuti loogilisi oskusi. Kasutan neid nii kohapeal kui ka veebis, rakendades elektroonilisi kaardipakke ja interaktiivseid tahvleid.

Autorluslik kaardikomplekt „Karjääriteadlikkus“ (
кaasautor S. Smirnova)
Kaardid töötati välja kui lisavahend autorimängule „9 sammu“, et toetada mängijate karjääriga seotud teemade käsitlemist. Testimisel avastasime, et komplektil on veelgi suurem potentsiaal — seda saab edukalt kasutada individuaalses nõustamises, rühmaõppes ja projektitegevustes.
Uues versioonis uuendasime osa märksõnu ning tõlkisime need eesti ja inglise keelde, et pakkuda tööriista veelgi laiemale ringile spetsialistidele ja klientidele. Tõlge teistesse keeltesse aitab osalejatel laiendada oma sõnavara ning arendada suhtlemisoskusi, sealhulgas rahvusvahelises kontekstis.
Kutsume ka teid meie töövahendit kasutama ning julgelt rakendama seda oma töös!

Rollimängud
Oma kursustel meeldib mulle kasutada seda meetodit. Rollimäng aitab uurida ja katsetada, arendada suhtlemisoskust, proovida erinevaid strateegiaid ning loob osalejate vahel ühtsustunde. Näiteks karjäärikursustel või -sessioonidel kasutan rollimängu tööintervjuu simulatsioonina, veebidisaini kursustel võivad osalejad saada klientidelt lähtuva ülesande.